Menu


 

 

LUNAPARK - ŚWIAT MARZEŃ

W dniach 27-28 maja br.  44 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Inwałdu. Opiekę nad nimi sprawowało 5 nauczycieli. 

Wyjazd rozpoczął się o godz. 6 00 kiedy to wszyscy w doskonałych humorach wyruszyli w drogę. W czasie jazdy uczniowie  dowiedzieli się jakie są rodzaje  agresji i co robić w sytuacji gdy staniemy się jej ofiarą .

           Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Parku Miniatur. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadziły do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 60 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Sercem całego kompleksu jest Plac św. Marka - najpiękniejszy plac świata. Łączy w sobie elementy fantazji i rzeczywistości. Najcenniejszym i najwspanialszym zabytkiem sakralnym wzbudzającym zachwyt znawców sztuki i turystów jest Bazylika św. Marka. Lunapark gwarantował doskonałą zabawę. Następnie uczniowie zwiedzili Warownię średniowieczną z podegrodziem, gdzie można było własnoręcznie wykuć podkowę i ulepić gliniane garnki. Na powitanie dzieciom groźnym pomrukiem zbudził się smok zionący ogniem. Ostatnim punktem wycieczki w tym dniu było zwiedzanie Ogrodów Jana Pawła II zaprojektowanych z różnego rodzaju krzewów i kwiatów.
Po dniu pełnym wrażeń przyszła pora na posiłek i odpoczynek w luksusowym hotelu Łysoń, który stanowił największą atrakcję dla wycieczkowiczów. Późnym popołudniem zostały przeprowadzone zajęcia w ramach profilaktyki „Dziecko wobec przemocy”. Przeprowadzone ćwiczenia i quizy: „Kłótnia”, „Obserwator”, Mapa pomocy”, „ W obronie Dziecka” pozwoliły uświadomić dzieciom jak zachować się w sytuacji zagrożenia przemocą, gdzie szukać pomocy i wsparcia.
W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili  Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Na grupę już czekała Pani przewodnik, która w bardzo ciekawy, ale i humorystyczny sposób opowiadała o życiu dinozaurów. Spacerując pomiędzy olbrzymimi gadami i słuchając ciekawych opowieści można było zauważyć na twarzach uczestników ogromne zainteresowanie. Przez kilka chwil uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwa grupa archeologów, przesiewając piasek w poszukiwaniu szkieletu ostatniego dinozaura. Następnie młodzież oddała się nieskrępowanej zabawie na dwóch imponujących placach zabaw. Miło było patrzeć jak na specjalnym torze dzieci sprawne fizycznie pomagały w pokonywaniu przeszkód dzieciom niepełnosprawnym. Takie chwile scalały grupę i zacierały różnicę fizyczną pomiędzy uczestnikami.
Ostatnim zaplanowany punktem wycieczki było mini zoo.Obiekt położony jest na malowniczych pagórkach, otoczony zagajnikami i płynącą rzeczką tuż u podnóża Beskidu Małego. Otoczenie sprawiło, że te piękne krajobrazy, różnorodność świata fauny i flory oraz atrakcyjne tereny, zagwarantowały miły wypoczynek. W Mini Zoo oprócz wielu zwierząt znajdują się również m.in.: boiska do gry, paleniska do ognisk i grilla, Wioska Indiańska i plac zabaw.

Najpierw uczestnicy wycieczki przejechali z parkingu do Mini Zoo specjalną Ciuchcią. Przejażdżka ta sprawiła naszym dzieciom ogromną radość. Kolejnym punktem programu było poznanie zwierząt znajdujących się na terenie zoo. Obecnie obiekt posiada 42 gatunki zwierząt. W zagrodach i wolierach dzieci zobaczyły wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno dzikich, jak i domowych, mniej i lepiej znanych. Wiele zwierzątek podbiegało do ogrodzenia witając się z naszymi podopiecznymi i jednocześnie licząc na małe co nieco. 

Końcowym etapem wycieczki i miłym zaskoczeniem była krótka wizyta w Wadowicach. Przejeżdżając przez to miasto nie mogliśmy choć na chwilkę wstąpić do Bazyliki, a później na wadowicki rynek, gdzie każdy z uczestników na osłodę kończącego się dnia zjadł kremówkę. 


Kolejny dzień pełen wrażeń i atrakcji minął nam bardzo szybko. Pogoda dopisywała, a patrząc na roześmiane buzie dzieci, humory również. 

 

ZAPRASZAY DO GALERII:

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl