Menu

 

 

 

Dzień Ziemi

Pewnie nieprzypadkowo Matka Natura dzień 22 kwietnia 2018 r. rozpromieniła świat słońcem pokazując całą urodę przyrody. świeży powiew wiosny kuszącej kwitnącymi sadami,  kiściami czeremchy, kępami kaczeńców i fiołków przypominał w jak cudnym środowisku żyjemy. 

Do dbałości o to środowisko apelowała szkolna gazetka wykonana przez starszy oddział edukacyjno -terapeutyczny pod kierunkiem A. Kwiatkowskiej . Przecież to właśnie 22 kwietnia przypada Święto Ziemi. Chcąc zrobić z tej okazji prezent Ziemi, uczniowie młodszego oddziału edukacyjno – terapeutycznego oraz gimnazjum postanowili posprzątać otoczenie szkoły. Choć mogło by się wydawać , że w otoczeniu szkoły wcale nie jest tak brudno, to wbrew pozorom uzbierano aż sześć worków śmieci. Czegóż tam nie było : folie, butelki szklane i PET a nawet buty, czapka, koszulka i rękawice… A wszystko to tuż za płotem , w urokliwych zaroślach, chętnie widać odwiedzanych przez mieszkańców Dulczy spragnionych nie tylko uroków przyrody.

Kochani, apelujemy : SPRZĄTAJCIE PO SOBIE - TO WIELKI WSTYD ROBIĆ Z ZIEMI WYSYPISKO ŚMIECI. CHCEMY ŻYĆ W PIĘKNYM, CZYSTYM ŚWIECIE.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl