">
  Menu

 

 

 

 

Dzień pluszowego misia

Czy to jutro, czy to dziś, zawsze jest potrzebny miś”

 Pod takim hasłem odbyły się 27 listopada 2017r. w naszej szkole kolejne obchody Dnia Pluszowego Misia. Wzorem ubiegłego roku, w tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo".

Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego dla najmłodszych „Misiowe Przebieranki”.

W ciągu 3 tygodni trwania konkursu do Samorządu Uczniowskiego wpłynęło 28 prac, wśród nich nie zabrakło Misia-Elzy, Misiów-Superbohaterów, Misiów-Piłkarzy, Misiów eleganckich i w nieco bardziej codziennych stylizacjach. Brawo dla projektantów za pomysłowość i kreatywność. Uczniom naszej szkoły najbardziej przypadł do gustu Miś-Batman wykonany przez Kamila Chłopka z klasy p. Marzeny Jarosz. Oddali na niego największą ilość swoich głosów. Po nagrodzeniu uczestników konkursu przyszedł czas na kolejne atrakcje tej imprezy.

Uczniowie z zasłoniętymi oczami mogli spróbować misiowych smaczków: miodku, dżemu, pysznego budyniu i słodziutkiej galaretki. Ponadto, częstowano uczniów misiami-żelkami w nagrodę za poprawne odpowiedzi w misiowym quizie. Dla najmłodszych zorganizowano zabawę taneczną. W rytm skocznej muzyki tańcowano z misiem na głowie, na ramieniu, za łapkę i na brzuszku. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pożegnania z uściskiem „na misia” i „małego co nieco”. Uczennice z klasy piątej częstowały pysznymi kanapkami w kształcie misiowego pyszczka, z chleba tostowego posmarowanego kremowym masłem orzechowym, krążkami banana i kropeczkami kremu czekoladowego.

Wszystkim uczestnikom misiowego święta smakowało! Mniam! 

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl