">
  Menu

 

 

 

 

Dwudniowa wycieczka w Bieszczady

Dla 40 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej wakacje rozpoczęły się  niesamowitą 2-dniową przygodą w krainie wilków. Na początek podjęliśmy wyzwanie „BIESZCZADY CHALLENGE”. Jest to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszyły szlakiem do opuszczonej łemkowskiej wsi- Bereźnicy Niżnej. Każda grupa otrzymała mapę wraz ze wskazówkami dotyczącymi ukrytych po drodze skarbów

Nauczyliśmy się odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu i urządzenia GPS oraz posługiwania się mapą i odnajdywania na niej  punktów. Obie grupy przeprawiały się  przez górskie potoki, musiały w tym celu zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg, a celem naszej wyprawy była opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerkwi i starym opuszczonym cmentarzem.

Następnie szukaliśmy duchów Bieszczadzkiego Morza w trakcie rejsu jachtami. Skiper zdradził nam tajniki żeglowania, nauczył zasad sterowania łodzią, poznaliśmy nazwy żagli, wiatrów i olinowania. Poznaliśmy również historię powstania Jeziora Solińskiego oraz związanych z tym losów dawnych mieszkańców zalanych wiosek. Dowiedzieliśmy się jak głębokie jest jezioro oraz poznaliśmy wiele innych ciekawostek związanych z tym Bieszczadzkim Morzem.

Pełen atrakcji dzień zakończył Wieczór Legend Bieszczadzkich z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 W drugim dniu wycieczki zgłębialiśmy tajemnice Soliny. Trasę wzdłuż linii brzegowej Jeziora Solińskiego pokonaliśmy pieszo. Przeszliśmy koroną tej  monumentalnej budowli, podziwiając panoramę jeziora z Bieszczadami w tle.

 Następnie uczestniczyliśmy w żeglarskim  pikniku  nad jeziorem oraz spędziliśmy niezapomniane chwile na nowoczesnej eko marinie-  w basenie i na leżakach.

 Podczas licznych gier i zabaw nad brzegiem jeziora sprawdziliśmy nasze sprawności żeglarskie. W programie był konkurs rzutu kołem ratunkowym, przeciąganie tratwy, rzut w pirata (mega dart), bieg w pirackich spodniach oraz wiele innych atrakcji.

 Pełni wrażeń późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na pewno tam powrócimy!

 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl