Menu

 

 

 

CO TO BYŁ ZA DZIEŃ...

...świetna zabawa...
...radość najmłodszych...
...duma i uśmiechy rodziców...

Te trzy stwierdzenia podsumowują dzień, w którym odbył się Piknik rodzinny pod chmurką”. 30 maja był okazją do spotkania z rodzinami naszych podopiecznych i innymi osobami współpracującymi z naszymi placówkami.   

W słoneczne przedpołudnie teren wokół szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy.

Nasi uczniowie i nauczyciele postawili na własne siły, wykorzystali swój potencjał organizacyjny oraz artystyczny i przygotowali szereg atrakcji dla każdego.

Na początek „coś dla mamy i taty”. Najmłodsi- przedszkolaki i uczniowie klas I-III chcąc wyrazić swoje uczucia oraz podziękowania rodzicom -zatańczyły, zaśpiewały i zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Jedni z przytupem i przymrużeniem oka, a inni w melancholijny czy romantyczny sposób prezentowali swoją miłość.

Następnie odbył się konkurs „Coś ładnego z segregowanego”, którego celem było wykonanie stroju ekologicznego z surowców wtórnych. Duże zainteresowanie dzieci, nauczycieli i rodziców przyniosło świetny efekt. Stroje prezentowały się cudownie. Suknie, kapelusze, parasole, biżuteria, dodatki to tylko niektóre wytwory mody ekologicznej, którą dzieci eksponowały jak prawdziwi modele na Eko- wybiegu. Okazało się, że można z niczego stworzyć coś wyjątkowego. Brawa dla zaangażowanych.

Kolejne widowisko zapewniły nam dzieci, ale nie tylko, bo również rodzice i panie przyjęli wyzwanie, i wzięli udział w „Mam talent”. Każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. No i się udało. Przekonaliśmy się, że są wśród nas rokujący muzycy, poeci, piosenkarze, tancerze, raperzy, cyrkowcy, aktorzy. Gratulacje dla odważnych, gdyż niektórzy, by wystąpić przed tak szeroką publicznością musieli przemóc swoją nieśmiałość, pokonać tremę i znaleźć w sobie determinację. Wszyscy występujący odnieśli sukces i pokazali, że w każdym drzemie jakiś talent.

Oprócz atrakcji artystycznych można było skorzystać z naszego”kącika kawowego”, w którym serwowano pyszne ciasto i kawę. Ci, których”dopadł” większy głód mogli się posilić pysznościami z grilla. Najmłodsi chętnie częstowali się watą cukrową, popcornem i lodami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnia i zamek, a balonowe zwierzaki wywoływały uśmiech na każdej dziecięcej twarzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl