">
  Menu

 

 

 

 

Brawo zespół Tradycyjnego Sadu!


Brawo zespół Tradycyjnego Sadu!

Działający w Niepublicznej Szkole  Podstawowej w Dulczy Małej  pod opieką Pani Krystyny Tomaszek zespół Tradycyjnego Sadu zrealizował zadania z pierwszego etapu i otrzymał grant w wysokości 200 zł na zakup tradycyjnych odmian  śliw  oraz narzędzi. Sadzonki będzie można sadzić jesienią – przedłużono termin realizacji zadania.

Zobaczcie prezentację:

 

Już teraz widać efekty działalności tego zespołu w ubiegłym roku. Popatrzcie tylko na sad,  który powstał wokół szkoły. ,,Mój raj” bo taką nazwę nadał sadowi zespół ,naprawdę zadziwia rozmiarami, liczbą gatunków w sadzie  i jagodniku i jak widać ciągle się rozrasta!!!  A i wiedza o wadze i ochronie tradycyjnych odmian drzew owocowych upowszechniła się w środowisku

A teraz drugi dodatkowy etap projektu -  tzn. „Tworzenie pomologicznej mapy Polski”. Uczestnicy mają jeszcze szansę na uchwycenie na zdjęciach kwitnących drzew starych odmian.

Jeśli macie w swojej okolicy kwitnące drzewa starych odmian (jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni), które chcecie zgłosić w konkursie warto je teraz sfotografować. Pamiętajcie że mają to być drzewa posadzone przed 1960 r. !

Z powodów bezpieczeństwa nie zachęcamy do długich wycieczek i spotykania się w grupach.

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl