Menu

 

 

 

Bierzemy udział w Programie "Na 100 Niepodległa" Fundacji BGK

                                                          

Dzięki grantowi będziemy realizować szeroki projekt ,,Ścieżki Niepodległości” wpisujący się w obchody stulecia niepodległości Polski. Bank Gospodarki Krajowej w wyniku konkursu przyznał dotację w wysokości prawie 10 tys. złotych na realizację tego projektu opracowanego przez nauczycielkę naszej szkoły – Krystynę Tomaszek.

W ramach projektu szkoła we współpracy z środowiskiem i IPN podejmie szeroki wachlarz działań mających na celu poszerzanie wiedzy o historii Polski i budowę poczucia tożsamości narodowej wśród młodych osób. Niżej Przedstawiamy plan działań w ramach projektu:

I. Cztery wycieczki w czasie półkolonii :

- do dworku I. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach,

- do Domu W. Witosa w Wierzchosławicach oraz zamku w Dębnie,

- do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów, a także na zamek w Łańcucie gdzie uczniowie poznają przy okazji historię10 pułku strzelców konnych,

- do Szczucina na grób powstańca i pod pomnik żołnierzy z 2 wojny światowej oraz do Muzeum Drogownictwa.

II. Dwie wycieczki po najbliższej okolicy : pierwsza mająca na celu porządkowanie grobów z okresu II wojny światowej w Dulczy Małej oraz druga do Zgórska i Izbisk –  gdzie uczniowie oddadzą hołd bohaterom z okresu II wojny światowej.

III. Z projektu dofinansowany zostanie także częściowo IX Przegląd Małych Form Teatralnych w Dulczy Małej przebiegający pod hasłem ,,Polsce na urodziny".

IV. Zorganizowana zostanie szersza, środowiskowa uroczystość z okazji Święta Niepodległości z posadzeniem pamiątkowego ,,Dębu Niepodległości”.

V. Przybliżona zostanie historia najbliższej okolicy poprzez środowiskową prelekcję: ,,Tu mój dom – z kart historii Dulczy Małej”.

VI. Uczniowie skorzystają z zajęć prowadzonych przez edukatora IPN: ,,O Orle Białym" i ,,Moi rówieśnicy w czasie II wojny światowej".

VII. Przeprowadzone zostaną dwa konkursy:

- fotograficzny ,,Dulcza Mała jej piękno, przyroda i historia", po którym zostanie ekspozycja stała fotografii,

- literacko -dokumentalnego ,,Skarbnica wspomnień".

VIII. Przewidywana jest wystawa IPN dotycząca ruchu oporu na naszym terenie.

 Bardzo się cieszymy z możliwości uczestniczenia w tych wydarzeniach.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl