">
  Menu

 

 

 

 

08.11.2016 r. Dzień Śniadanie Daje Moc!

8 listopada - w Dniu Śniadanie Daje Moc - najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami obchodzili ogólnopolskie święto śniadania.

Dzieci najpierw samodzielnie przygotowały, a potem wspólnie spożyły zdrowy posiłek. W tym roku na naszych „stołach” królowały owoce, dlatego powstały z nich przepyszne i pełne witamin szaszłyki.

 

 Włączenie się do akcji "Śniadanie daje moc” miało nie tylko wymiar kulinarny, ale również edukacyjny. Przed przystąpieniem do posiłku panie przypomniały wszystkim zasady zdrowego odżywiania oraz przeprowadziły pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają „moc” do nauki i zabawy, mogą się koncentrować na powierzanych im zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że prócz zdrowej żywności ważne jest , picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Nasze spotkania przy śniadaniu odbywają się już od dłuższego czasu. Mają one na celu utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych uczniów naszej szkoły, ale także wzmocnieniu integracji szkolnej społeczności.

Nasi uczniowie wykazują się dużą inwencją twórczą i pomysłowością w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju posiłków. Nie straszne im obieranie, gotowanie czy smarowanie! Dlatego nie martwimy się, że braknie nam pomysłów na coś nowego.

Były pieczone jabłka na drugie śniadanie, był szwedzki stół, pyszne kanapki i szaszłyki.

Przed nami jeszcze wiele fascynujących kulinarnych uniesień, o których na pewno Wam powiemy. 

 

 

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl