Menu

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, brązowy, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był dla nas kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć oraz antidotum na nocne koszmary.

 

czytaj dalej...

25 listopada ustanowiono Dniem Pluszowego Misia. Tego dnia po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przyszli na lekcje w towarzystwie swoich ukochanych pluszaków po to, aby pod koniec zajęć hucznie uczcić ich święto. Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji z tym związanych. Obchody Dnia Pluszowego Misia rozpoczęto od krótkiej historii kochanego pluszaka, sięgającej czasów amerykańskiego prezydenta Theodore’a Roosevelt’a, który nazwał schwytanego na polowaniu niedźwiadka pieszczotliwym zwrotem „teddy”. Ponadto, sprawdzono wiedzę ogólną uczniów na temat niedźwiedzi, ich budowy ciała, diety i otoczenia, w którym żyją. Pomiędzy konkurencjami uczniowie klas II i III prezentowali poezję dziecięcą o Misiach.

Przygotowane konkursy przysporzyły uczestnikom sporo emocji i rozbudziły ducha zdrowej rywalizacji. Sporządzono kreatywne portrety misiów z zamkniętymi oczami. Inni uczestnicy mieli okazję przekonać się, że bycie misiem wcale nie jest takie łatwe, rywalizując ze sobą w konkurencji przekładania wykałaczek w rękawicach kuchennych na czas. W ostatnim „smakowitym” konkursie uczestnicy ścigali się w wylizywaniu miodku z talerzyków. Nie mogło rzecz jasna, zabraknąć małego „co nieco”. Na koniec uczennice klas V i VI częstowały wszystkich zgromadzony biszkopcikami posmarowanymi słodziutkim miodem z dodatkiem kolorowych misiów-żelków.  

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl