Menu

 

 

 

Świętokrzyska Polana

Dnia 14 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły mino niesprzyjające pogody udały się na autokarowa wycieczkę  do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach.

 

Pierwszym celem podróży było oceanarium „Oceanika”.  Dzieci miały tam  możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał je w „podróż” po morzach i oceanach opowiadając o  ich  mieszkańcach. A było naprawdę co podziwiać…

Uczniowie  z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom. Po wizycie w oceanarium przyszła pora na następny punkt programu, a mianowicie  „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków Ziemi Świętokrzyskiej przedstawionych w skali 1:20. Wielką atrakcją okazały się zestawy multimedialne, w których nagrane zostały informacje o każdej budowli. Dzieci z wielką uwagą słuchały tych powieści. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia plastyczne.  Dzieci mogły stworzyć swoje mini akwaria w słoikach oraz  ozdoby z barwionej masy solnej. Po wyczerpującym zwiedzaniu udaliśmy się ma poczęstunek.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy  do naszej szkoły,  gdzie czekali już na nich  stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla dzieci będzie pięknym  wspomnieniem. Wycieczka była dofinansowana  przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl