Menu

 

 

 

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem!"

 

 

Z początkiem listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie przystąpili do wypełniania zadań bloku „Jesień” ,w ramach programu „ Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Podczas kilku spotkań „Zakręceni na zdrowie” (czyli dziesięciu uczestników projektu) utrwalili wiadomości dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Przygoda z projektem rozpoczęła się od lekcji przeprowadzonej przez panią Marzenę, w czasie której uczniowie poznali odpowiedź na pytanie „Co należy jeść, aby być zdrowym?

 W trakcie zajęć nasz kolega Michał wyrecytował wierszyk o „Chorym kotku” , uczniowie zaśpiewali piosenkę o porządnickim Felku oraz stawiali diagnozę bohaterom opowiadań, którzy źle się odżywiali. Na zakończenie spotkania uczniowie rozmawiali o skutkach nieprawidłowego spożywania posiłków i ich wpływie na stan zdrowia człowieka. W ramach promocji zdobytej wiedzy zorganizowano „ Akcję drugie śniadanie”. Uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali zdrowe koreczki, którymi częstowali społeczność szkolną .

Ale to nie koniec pracy! „W zdrowym ciele zdrowy duch, pokaż jaki z Ciebie zuch” to kolejne lekcje w jakich uczestniczyli „Zakręceni na zdrowie”. Tutaj wzmacniali kondycję swojego ciała i testowali ulubione zabawy ruchowe . Również podczas realizacji tego zadania pamiętali o pozostałych członkach szkolnej społeczności i zorganizowali na korytarzu ćwiczenia śródlekcyjne.  „ Rymowana gimnastyka” podobała się wszystkim od przedszkola do klasy VII.

Pozostałe misje zadaniowe ”Zakręconych na zdrowie” to wykonanie „Książki kucharskiej klas I-III” oraz dwóch plakatów ”Jestem tym co jem” oraz „Ruch to zdrowie” .

Wszystkie powstałe prace można obejrzeć na gazetce przygotowanej przez opiekunów projektu.

Chcielibyśmy wspomnieć, że w wymienionych działaniach aktywnie wspierali nas rodzice, którzy również mieli swój udział w projekcie. W  ramach edukacji podjęto kroki sugerowane przez autorów programu: rodziny wspólnie wypełniały karty pracy (w ramach zadania domowego) , czytały ulotki informacyjne , a w trakcie szkolnego spotkania panie wychowawczynie przeprowadziły pedagogizację na temat „Jestem tym ,co jem”.

 

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl