Menu

 

 

 

Projekt ,,Tradycyjny Sad”

Grupka uczniów z kl.7 i 8 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej włączyła się w realizację projektu ,,Tradycyjny Sad”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska stworzony z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. 

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Istotny jest tu dobór odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowanie ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku. 

Konkurs wpisuje się w zadania określone w projekcie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pn. „Szkoła z witaminą” przewidzianym do wprowadzenia w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach i jest jednocześnie elementem wchodzącym w skład .Opiekunem grupy realizującej projekt jest Krystyna Tomaszek. Grupa ta wybrała dla swego zespołu nazwę ,,Mój raj”, stworzyła własne logo, dokonała przydziału zadań, opracowała plan działań, zarejestrowała zespół. O dalszych poczynaniach grupy będziemy informować na bieżąco.

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl