Menu

 

 

 

Pracowici jak pszczoły!!!

"Pracowty jak pszczoła". Powiedzenie to znane chyba każdemu, jest swego rodzaju komplementem. Używamy go opisując człowieka, który lubi pracować i poświęca temu wiele czasu, jak np. uczniowie czytaniu, tabliczce mnożenia czy wielu innym obowiązkom i zadaniom szkolnym. Hmmmm…. ale dlaczego pszczoła??? Czy naprawdę jest ona taka pracowita? Okazuje się, że tak!!!  

 czytaj dalej... 

Dokładniej udowodnił nam to Pan Mirosław Kilian, tato jednego z uczniów, który ma własną pasiekę i ogromne wiadomości na temat pszczół. Wizyta Pana Mirka nie była przypadkowa. To taka niespodzianka dla uczniów klasy II, którzy w bloku tygodniowym dużo czasu poświęcili pszczołom, ich sposobie życia oraz roli jaką odgrywają w życiu człowieka.

Dzień wcześniej mieliśmy okazje smakować miodu z trzech pasiek rodziców uczniów klasy II, m.in. z pasieki Państwa Jaworskich, Państwa Juszczyńskich i Państwa Kilianów. Różne gatunki miodów i różne walory smakowe, ale wszystkie wprost wyśmienite!!! Ale jak powstaje i ile trzeba się przy tym napracować i gdzie mieszkają pszczoły oraz jak powstaje ich nowy dom wyjaśnił nam Pan Mirosław.

Ciekawostką i chyba zaskoczeniem dla wszystkich była informacja, że jedna pszczoła w ciągu całego swojego życia jest w stanie wyprodukować zaledwie jedną małą łyżeczkę miodu! To niesamowite! Tylko jedna mała łyżeczka a pracy na całe życie małej pszczółki! Faktów świadczących o tym, że pszczoły są naprawdę pracowite padło więcej i nie sposób wszystkich tutaj wymienić.

Po tym spotkaniu już nikt nie uważa, że „pracowity jak pszczoła” to tylko puste słowa. Mówiąc tak o kimś i porównując go do pszczoły doceniamy w ten sposób taką osobę, jej wysiłek włożony w pracę, systematyczność i cierpliwość. Ciekawe ile takich „pszczółek” jest w naszej szkole….????? 

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl