">
  Menu

 

 

 

 

O bezpieczeństwie i innych „ważnych sprawach”... czyli pogadanka z Policją

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Najpierw nasi goście odwiedzili gimnazjum, następnie dzieci ze szkoły podstawowej spotkały się w dwóch grupach - żeby adekwatnie do grupy wiekowej zróżnicować tematykę podadanki. Młodsza grupa uczniów rozmawiała z panią policjantką, natomiast klasy starsze spotkały się z panem policjantem.

Policjanci w każdej grupie poruszyli tematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, omówili korzyści wynikające z noszenia odblasków oraz wytłumaczyli jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba.

Na wszystkich uczniach nasi wyjątkowi goście zrobili duże wrażenie a najbardziej aktywne były młodsze dzieci, które miały mnóstwo pytań - niekoniecznie związanych z tematyką zajęć ;) np. pytania dotyczące pracy w policji. Kto wie, może wśród nich jest przyszły policjant lub policjantka :)

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl