">
  Menu

 

 

 

 

,,Niezłe Ziółka” na START!


Już w lutym w naszej szkole utworzył się zespół uczniów, którzy przystąpili do konkursu ,,Drzewo Franciszka”.
Celem tego konkursu jest  podjęcie przez zespoły młodzieżowe szkolnych inicjatyw na rzecz środowiska (programów edukacyjnych, audycji radiowych, serii artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcji współdziałania z władzami lokalnymi, festynów edukacyjnych, szkolnych programów badawczych, działań terenowych, akcji ekologicznych itp.) w dowolnie wybranej przez grupę formie.

Nasz dziesięcioosobowy zespół złożony z uczniów kl. VIII i VII przyjął nazwę ,,NIEZŁE ZIÓŁKA”  i założył trzy główne nurty działań :
- walka z dzikimi wysypiskami śmieci,
- propagowanie znajomości ziół leczniczych oraz pielęgnowania tradycji lokalnego środowiska z tymi ziołami związanych ( w tym konkurs dla mieszkańców wsi organizowany z parafią rzymskokatolicką w Dulczy Małej ),
- napisanie książki- broszury o roślinności i zwierzętach Dulczy Małej z uwzględnieniem gatunków chronionych.

Ze względu na zmianę organizacji pracy szkół wynikającą z epidemii koronawirusa część projektu jest już realizowana w sposób zmodyfikowany. Zamiast na szkolnej rabacie uczniowie pielęgnują sadzonki ziół w domu. Może będzie jeszcze szansa zasadzić je w szkolnym ogrodzie do hortiterapii?

(c) Copyright 2022 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl