">
  Menu

 

 

 

 

,,Na Wilczym Szlaku -2”

Wszyscy uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej podekscytowani czekali na ten dzień. Jednakże gra terenowa organizowana z okazji ,, Dnia Żołnierzy Wyklętych” musiała być ze względów pogodowych przeniesiona na piątek 6 marca, a na dodatek została ograniczona do terenu szkoły. Wszak marcowa pogoda słynie z kaprysów. A szkoda, bo już w poniedziałek gotowa była do pomocy ekipa strażaków OSP Dulcza Mała.

 Mimo wymuszonej modyfikacji gra okazała się wspaniałą zabawą i praktyczną nauką. Uczniowie ubrani w mundury (tu należy podziękować Sport&Fun Mielec/ Grzybów Paintball za ich wypożyczenie) w pośpiechu odszukiwali punkty kontrolne. Zadania w nich umieszczone sprawiały młodzieży nie lada frajdę : ćwiczenia w celności, transport rannego na noszach , ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie , bandażowanie ,,rannej kończyny”, rozwiązanie krzyżówki o Wyklętych a na koniec meldunek do Pani Dyrektor.

 Zatem dzień ten był nie tylko uczczeniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych ale także świetną okazją do poszerzenia wiedzy o nich a także do treningu udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorzy : Marzena Jarosz oraz Krystyna Tomaszek składają podziękowania Sport&Fun Mielec/ Grzybów Paintball oraz OSP Dulcza Mała za pomoc w zorganizowaniu gry.

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl