">
  Menu


 

 

My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy”- podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

           Przez cały październik w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki kasztanów i żołędzi.  Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

            Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. 

 

 

Organizatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu w której uczestniczyli  uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły oraz przedszkola. Zbiórka trwała ponad miesiąc. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy dużą ilość kasztanów - 93kg oraz  żołędzi – 62kg.

Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować. Uczniowie, którzy znacząco włączyli się zbiórkę to Zuzanna Wyzga i Paweł Działo – szkoła podstawowa oraz Tymon Żurek – przedszkole  .

         Nasze zbiory zostaną  przekazane (28/11/2019r.) zaprzyjaźnionym myśliwym z Koła Łowieckiego „SZARAK” w Dębicy oraz Koła Łowieckiego SARNA w Radgoszczy. Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania!

 

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl