Menu

 

 

 

MÓWIMY "STOP UZALEŻNIENIOM"

        Uczniowie klas I – III realizują program antynikotynowy „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”.  Jego celem  było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. W ramach tego programu promowany jest zdrowy styl życia nałogów.

           22  maja 2015r. dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Annę Jarczok – pielęgniarkę oddziału Stacja Dializ w Mielcu. Uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości palenia tytoniu, że tzw. „bierne palenie” jest bardzie szkodliwe niż tradycyjne, nałogowi palacze żyją średnio o kilka lat krócej. Dzieci miały możliwości zaprojektowania własnej recepty na zdrowie oraz wykonały plakaty antynikotynowe.

        Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy

 Zapraszamy do galerii:

(c) Copyright 2019 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl