">
  Menu

 

 

 

 

Łagiewniki – Wadowice – Inwałd

17 czerwca uczniowie naszej szkoły, którzy w tym i ubiegłym roku przyjęli Sakrament Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę zorganizowaną przez księdza Adama Lelito. Wszyscy uczestnicy wycieczki w doskonałych nastrojach o godzinie 7.00 wyruszyli autokarem spod szkoły w trasę. 

Ksiądz Adam rozpoczął pielgrzymkę wspólną modlitwą. Około godziny 9.00 dojeżdżamy na Mszę Św. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po modlitwie przed obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem z relikwiami Św. Faustyny Kowalskiej uczniowie z zaciekawieniem słuchają historii z życia Świętej opowiedzianej przez naszego księdza.Następnie podziwiają panoramę Krakowa z wieży widokowej i kierują się w stronę Wadowic, ukochanego miasta św. Jana Pawła II.
Odwiedzamy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie Karol Wojtyła, późniejszy Ojciec Święty przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej. Wsłuchując się w ciekawe opowieści o wydarzeniach z życia naszego papieża zwiedzanie Wadowic kończymy zajadając pyszne kremówki Ostatnim punktem tego dnia był Inwałd– Park Miniatur i Rozrywki.
Nasze dzieci doskonale się bawiły i zapamiętają ten wyjazd na długo.

(c) Copyright 2021 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl