Menu


 

 

„Na sportowo zawsze zdrowo”.

Kilka dni temu w naszej szkole odbyła się olimpiada sportowa zorganizowana dla uczniów z klas specjalnych. W konkurencjach sportowych brali udział uczniowie klas I-III, IV-VI i gimnazjum. Tegorocznym zawodom towarzyszyło hasło: „Na sportowo zawsze zdrowo”.


W olimpiadzie udział wzięło 18 zawodników. Uczniowie wraz z przygotowanym wcześniej transparentem udali się na pobliski stadion, gdzie uroczyście odśpiewali hymn narodowy i złożyli olimpijskie przyrzeczenie. Organizatorzy życzyli naszym uczniom „sportowej rywalizacji w duchu "fair play”. Przy ogromnym aplauzie nauczycieli zawodnicy zmagali się  w dziesięciu konkurencjach zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Zmagania sportowe rozpoczęto od podziału uczniów na dwie drużyny, tak aby każda miała równe szanse. Zawodnicy w formie wyścigu rzędów mieli do wykonania następujące ćwiczenia: bieg slalomem z woreczkiem gimnastycznym na głowie, rzuty do celu, bieg  w parach połączonych taśmą malarską, skoki na piłkach, przeciąganie liny, skoki w workach, marsz w taśmie animacyjnej a także podawanie balonu pomiędzy nogami. Natomiast indywidualnie próbowali swoich sił w kręceniu hula-hop oraz skakaniem na skakankach.

Konkurencjom towarzyszył głośny doping nauczycieli. Czas pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami upływał na wspólnej zabawie. Olimpiada miała na celu przede wszystkim integrację uczniów, doskonalenie umiejętności współdziałania, upowszechnianie zasad fair play podczas sportowej rywalizacji a także zachęcanie uczniów do aktywności ruchowej.

Ze względu na jej rekreacyjny charakter, zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy. Każdy zawodnik otrzymał złoty medal i pamiątkowy dyplom. Olimpiadę zakończyło wspólne grillowanie.

Organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom za udział w zawodach oraz za wspaniałą sportową postawę. Wspólnym pamiątkowym zdjęciem zakończono imprezę.

(c) Copyright 2020 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl